Sunday, August 06, 2006

AYAGIMDAKI UMUT :)


Gordugunuz yeni ayakkabim,cok seker degil mi?Pespembe adimlar atmaya baslayacagim onunla.Umudunu yitirince basini gokyuzune kaldir derler hep,ben ters insanim ya yere cakilir gozlerim oyle anlarda...Ayakkabimi pembe secme bundan iste.Egdim mi basimi yere pembe renge takilacak gozlerim,icim aydinlanacak gene,pembe pembe adimlarla devam edecegim yoluma.
Pembis pembis devam ederken yoluma bir de bakacagim ki hayal kurma gucum geri gelmis,pembe hayallere dalacagim gene hem de incitilmekten hic korkmadan.Tum dunyayi kurtarma gucunu bulacagim kendimde(kendimi kutrarmis olacagim oncesinde ama),sokakta gordugum her cocuga sevgiyle bakacagim,anne olmayi isteyecegim ,hatta belki dunyanin en iyi annesi olabilecegime inanacagim yeniden...
Ve gorun bak pembe asklara yelken acacagim en kisa zamanda,pembe bir dunya kuracagim
gonlu pembe olan askima...

7 comments:

Z.Vildan said...

Sevgili Pembedeniz,
Pembeden başkasına hayatında yer yok mudur senin?Pembe olmayanlara yüz vermez misin sen?Her şey pembe olsa hayatında, bu bayıltmaz mı seni,baymaz mı yani?Herhalde bu durum onun, hayatındaki uzun süreli eksikliğinden kaynaklanıyor.
Hayatına yerleştikçe diğerlerini de gözün görmeye başlar umarım.Yeşiller,sarılar,kırmızılar da bizim için unutma.Onları küstürme kendine sakın.

serkan said...

dostum sen zaten bu halinde iken bile herkese karşı sevgi dolusun.Bunun için zaman geçmesine gerek yok ki
Ne olur bunu farkına var artık.

serkan

ressi said...

Sen geçmişte boğulmayı ne kadar çok seviyorsun ya...Bu mudur yani yaşam. Gözlerini kapatıp mazide yüzmek ve tekrar tekrar aynı acıyı çekmek. Belki de bu halini seviyorsun sen. Belki de bunları düşünmediğinde mutlu olduğunda suçluluk duyuyorsun. Kendini öyle hapsetmişsinki anılara .. Karar :müebbet .. Hakim de, savcı da, suçlu da sen..
Oysa ben senin kim olduğunu, içindeki sevginin gücünü çok iyi biliyorum. Kaç yaşındaydın 3 tane sümüklü velede bakarken. Kaç yaşındaydın üniversite sınavını tek başına kazanırken. Ailene bakarken çok mu olgun ve büyüktün.Sen her şeyi kendin başardın zaten şimdi değişen ne?? Sadece şu gereksiz suçluluk duygundan kurtul bence artık.
Bu halinle güzelim pembe pabuçlar falan hikaye kandırma bizi. onları görebilmen için gözlerini açman gerekiyor önce. Sen henüz uyanmadın ne yazık ki. aç artık gözlerini..

yunus said...

allah yardımcın olsun. sen mutlu olmayı çoktan hak ettin. gecikmesine müsade etme.

özlem said...

canim hocam,siz mutlulugu coktan haketmis birisiniz.Hayata pembe bakmak sizin ayakkabilarinizdan diil gerci (ama ayakkabinizda cok seker :)) sizin gözlerinizdeki pembeliktir bu en kisa zamanda istediginiz pembeligi yakalayabilmeniz ümidiyle...allaha emanet olun

pembedeniz said...

Ben cok nese dolu yazmıstım bu yazıyı yahu.resı nerden cıkardı gecmıste bogulmayı,merak etme ıyıyım ben,hem de herseye yenıden baslayabılecek kadar ıyı...
Vıldan cok haklısın dıger renkerı kusturmemem lazım ama aslında benım rengım pembe ve dıger renkler de ondan yol alarak var olabılıyorum benım dunyamda.Yanı pembe varsa hayatımd dıger renkler zaten vardır :)

Anonymous said...

çok güzel başka yorum yok